« zpět

Bezdrátové vypínače - pomoc při rekonstrukci kuchyňské linky

Bezdrátové vypínače – řešení šité na míru pro panelové domy

Určitě se Vám to někdy stalo: Změnili jste rozmístění nábytku v místnosti a vypínače se rázem ocitly za skříní. Nově jste si pořídili digestoř a musíte jeden vypínač přidat. Nebo se Vám podoba starých vypínačů prostě nelíbí či stojíte před nutností svou stávající elektroinstalaci kompletně zrekonstruovat. Už teď se děsíte toho, co Vás čeká? Myslíte, že se tažení drátů v panelovém domě neobejde bez problémů a bez pracného vedení nevzhledných lišt pro přívod kabelů? Zkuste to jinak – zkuste vypínače bez drátů!

Bezdrátové „chytré“ vypínače pracují na principu vysílání a příjmu radiofrekvenčního signálu. Bezdrátové vypínače, které signál vysílají, jsou napájené vlastní baterií s životností až 10 let. Samotná instalace bezdrátového vypínače je snadná. Vypínač má na zadní straně lepicí pásky, kterými ho upevníte na jakýkoliv povrch – na zeď, dřevo nebo i sklo, protože vypínač je nezávislý na kabelových rozvodech.

Radiofrekvenční signál přijímají od vypínačů tzv. aktory - krabičky, které napojíte přímo na spotřebič který chcete ovládat, nebo je umístíte do montážní krabice zásuvky. Aktor zachytí signál od vypínače a provede požadovaný úkon (např. sepne kontakt v lustru). Aby aktor reagoval na určitý vypínač, musí s ním být spárován – naprogramován. Programování několika vypínačů a aktorů zvládne každý šikovný elektrikář a není k tomu třeba nic víc než obyčejný šroubovák.

Bezdrátové ovládání můžete využít:


- Pro spínání a stmívání osvětlení
- Pro ovládání motorových aplikací (např. rolet)
- Pro ovládání jakýchkoliv elektrospotřebičů (vytápění, klimatizace, ale i kávovaru nebo střešních oken)

Bezdrátové vypínače jsou základním prvkem celého systému inteligentního bydlení Xcomfort, s velmi širokou škálou možností využití. Chcete ovládat jen několik spotřebičů a upotřebíte pouze několik aktorů a vypínačů? Žádný problém, Xcomfort Vám zpříjemní ovládání světel a žaluzií třeba jen v jednom pokoji. Zalíbilo se Vám pohodlné ovládání Vašich spotřebičů? Velice jednoduše doplníte stávající prvky novými aktory a vypínači a počet bezdrátově ovládaných spotřebičů navýšíte. Můžete se rozhodnout pořídit si komplexní systém Xcomfort už při stavbě nebo rekonstrukci Vašeho bytu. Stejně tak ale můžete přejít z klasické instalace na pohodlnější bezdrátové řešení postupným rozšiřováním systému. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, Xcomfort se vždy přizpůsobí přesně Vašim požadavkům. 

Aktor_Pod_Zásuvkou
 
/
 

soubory ke stažení

Přečteno: 22212x

Další články ze sekce PANELÁKOVÉ kuchyně


Fotogalerie Kuchyní
 
Vyšívané židle 3
maxx_29
zidle-logerot-7
zidle-logerot-1
zidle-logerot-3
maax 7
zidle-logerot-5
vlozeny drez_foto
Vyšívané židle 4
Vyšívané židle 5
c_1
maax 6
zidle-logerot-6
zidle-logerot-4
Vyšívané židle 6
10_retus kopie
Vyšívané židle 2
maxx_28
zidle-logerot-2
kuchyn34
Vyšívané židle 1

Vyhledávání ve fotogaleriích

Barva kuchyně

Části kuchyně

Typ kuchyně

Vyberte si svůj kraj:

NÁVRH KUCHYNĚ ZDARMA!

Navrhneme Vám kuchyni Vašich snů! Nechte nám na sebe kontakt. V nejbližším možném termínu Vám zavoláme a domluvíme se s Vámi na osobní schůzce v jedné z našich prodejen.
Odkud jste (okres): *
Vaše jméno a příjmení: *
Váš email: *
Váš telefon: *
Chci zasílat i další akční nabídky, SOUTĚŽE a informace

Nejnovější

jídelní židle 65
jídelní židle 70
jídelní židle 74
jídelní židle 85
jídelní židle 88
kava-v-interieru

Nejčtenější