« zpět

Digestoře FABER: Špičkový design v kuchyni

 Výběr vhodné digestoře není zcela jednoduchý. Na straně jedné si musíte připravit parametry, které od výkonu přístroje očekáváte, na straně druhé vás očekává výběr z řady designových modelů. Co byste tedy měli vědět dříve, než si koupíte nový odsavač?

 

Co byste měli vědět před výběrem digestoře

Existuje 5 základních otázek, na které byste měli znát odpovědi dříve, než si začnete vybírat svoji novou digestoř.

1)     Jak velká je kuchyně? Nezapomeňte, že počítáte s objemem vzduchu v celé místnosti. V kuchyni ve starém domě s vysokými stropy je proto více vzduchu než v nízké panelákové kuchyni se stejnou podlahovou plochou.  Čím větší je objem vzduchu v místnosti, tím výkonnější digestoř potřebujete.

2)     Kde je umístěna varná plocha? Pozice sporáku či varné desky určuje, ze které skupiny digestoří budete vybírat. Pokud máte varnou plochu umístěnu ve volném prostoru místnosti, budete vybírat mezi lustrovými digestořemi FABER nebo ostrůvkovými digestořemi FABER. Pokud je naopak sporák vestavěn do linky, bude se nejlépe hodit některý z modelů podvěsných digestoří nebo vestavných digestoří.

3)     Máte k dispozici odtahový komín nebo máte možnost pro odtah prorazit stěnu? Pokud ne, musíte zvolit recirkulační digestoř. Pokud ano, je výhodnější volbou odtahový odsavač. Pokud otvor pro odtah zatím nemáte, ověřte si, že jej v domě lze vytvořit. Častým problémem je zateplení budov, ve kterých by vývod odsávaných par poškodil izolační vrstvy a vytvořil tepelný most, majitelé domů proto odtahové řešení nepovolují.

4)     Jak chcete digestoř zakomponovat do linky? Pokud máte skříňku linky nízko nad varnou plochou, můžete uvažovat o vestavné digestoři FABER. Pokud naopak chcete z odsavače vytvořit dominantní prvek kuchyně, vybírejte mezi přístroji s výrazným designem – oblíbené jsou v tomto směru zejména robustní komínové digestoře FABER. Pokud máte rustikální kuchyňskou linku, můžete vybírat mezi modely rustikálních digestoří FABER ve stehněm designu.

5)     Jak velkou hlučnost digestoře jste ochotni tolerovat? Moderní odsavače mají oproti svým předchůdcům nižší hladinu hluku, zcela tiché však nejsou. Mezi jednotlivými modely jsou přitom zásadní rozdíly. Nezapomínejte ani na skutečnost, že příliš dlouhé nebo na více místech ohnuté odsávací potrubí může být samo o sobě zdrojem výrazného hluku.

 

Odtahová či recirkulační?

Základní otázka, kterou musíte zodpovědět při výběru digestoře. Odtahová digestoř odvádí znečištěný vzduch potrubím ven z budovy, může proto být použita jen v místnostech, kde již odtahový komín je nebo kde nové potrubí lze instalovat. Odtahový odsavač oproti recirkulačnímu efektivnější, méně hlučný a přivádí do místnosti nový vzduch, což je výhodné zejména v případě, že v kuchyni vaříte na plynu. Pokud z místnosti odtahové potrubí vyvést nelze, musíte zvolit recirkulační digestoř, v níž je vzduch vyčištěn filtry a vrácen zpět do místnosti. Recirkulační přístroj je obvykle o něco hlučnější, ale při použití moderních uhlíkových filtrů rovněž zajišťuje kvalitní obnovu znečištěného vzduchu.

 

Ostrůvková kuchyně? Bez problémů…

Nabídka digestoří pokrývá téměř všechny varianty, které můžete ve Vaší kuchyni potřebovat. Běžnou otázkou přesto dodnes zůstává: Když máme varnou plochu uprostřed kuchyně, kam pověsíme odsavač par? Odpověď je jednoduchá: na strop. Ostrůvkové digestoře FABER jsou určeny pro umístění uprostřed místnosti a díky řadě propracovaných designových variant mohou tvořit dominantu kuchyně.

Exkluzivní specialitou jsou vertikálně výsuvné digestoře Faber Fabula BK. Celá technologie je umístěna ve výsuvném modulu instalovaném do pracovní desky za varnou plochu. Pokud je odsavač vypnutý, je viditelný pouze úzký obdélník jeho vrchní části. Po zapnutí se digestoř vysune a začne odsávat vzduch z prostoru nad varnou deskou. Díky skvělému designu a originálnímu technickému řešení je Fabula BK ozdobou kuchyně.

 

Chcete místo lustru digestoř?

Výjimečným technickým řešením jsou rovněž lustrové digestoře kombinující funkci klasického odsavače a osvětlovacího tělesa. Ve vypnutém stavu jsou umístěny u stropu (případně na rampě v lince) a lze je využívat jako běžné osvětlovací těleso. Po zapnutí odsávání se digestoř spustí nad varnou plochu. Mezi lustrovými odsavači najdete řadu modelů, u nichž na první pohled ani nepoznáte, že se jedná o digestoř. Názorným příkladem je slavný model Faber Vertigo.

 

Digestoře pro každou linku

Nejvýznamnější výrobci myslí i na méně obvyklá uspořádání linky. Máte varnou plochu v rohu místnosti? Žádný problém, vybírejte v nabídce rohových digestoří FABER. Pořídili jste si kuchyni v historickém stylu, do něhož se moderní přístroj nehodí? Projděte si nabídku rustikálních digestoří.

 

Levná klasika

Klasické vestavné a podvěsné digestoře představují finančně nejdostupnější přístroje. Přesto se i u nichž vyplatí vsadit na renomovanou značku. Extrémně levné přístroje neznámých značek mohou v kuchyni způsobit řadu komplikací – od vysoké hladiny hluku přes nedostatečně fungující filtry a obtížně dostupné náhradní díly až po nízkou životnost klíčových prvků odsavače. Ceny nejlevnějších přístrojů jsou přitom velmi nízké i u značkových výrobků Faber – nejlacinější digestoř Faber 741 BASE je dostupná již za 1269 Kč a v této ceně je i standardní záruka Faber v délce 5 let.

 

Filtrujeme snadno a rychle

Při nákupu digestoře se nezapomeňte zajímat o dostupnost náhradních filtrů. Každý odsavač totiž potřebuje průběžné čištění nebo výměnu své filtrační části. Měli byste proto o své digestoři vědět, zda sama informuje o konci životnosti filtrů, či zda si termíny výměny musíte hlídat sami.

Všechny digestoře jsou vybaveny tukovými filtry zachytávajícími tukové a mechanické částice. Kovové kazetové filtry postačuje v pravidelných intervalech čistit, syntetické filtry je třeba vyměnit za nové.

Recirkulační digestoře jsou dále vybaveny uhlíkovými filtry odstraňujícími pachy. Kromě speciálních HFH filtrů, kterými jsou vybaveny některé špičkové modely odsavačů, je třeba uhlíkové filtry pravidelně měnit za nové po 3–6 měsících (v závislosti na intenzitě vaření).

Pokud filtry včas neměníte, komplikujete situaci sobě i digestoři. Zanesené filtry nečistí vzduch tak, jak by měly, takže přístroje nedokážou odstranit všechny nečistoty a pachy, navíc ucpané filtry výrazně zatěžují odsávací zařízení. Negativním důsledkem zanesených filtrů může být také zvýšená hlučnost přístrojů.

 

Když si nejste jisti výběrem…

Pokud si nejste jisti svým výběrem, nechte si poradit specialisty v oboru. Vyškolení prodejci produktů FABER je připravena zdarma poradit a nezávazně doporučit nejvhodnější model digestoře. Mimochodem, věděli jste, že první odsavače par uvedla na trh v 50. letech minulého století právě společnost FABER?

10
 
/
 
Přečteno: 1773x

Další články ze sekce TOP kuchyně


Fotogalerie Kuchyní
 
obklady-do-kuchyne-savana4
ranni-salek-kavy-vam-zprijemni-start-do-noveho-dne
kavovary-si-muzete-poridit-i-jako-vestavene-spotrebice
Vyšívané židle 5
suseni-je-vynikajicim-a-setrnym-zpusobem-jak-uchovat-vyzivnou-hodnotu-potravin-a-bylin-hottop
Kolekce kuchyní 2009 od KicheConcept 7
kuchyne-koryna-aroma1
zidle-logerot-7
zidle-logerot-1
vestavne-spotrebice-whirlpool-02
Vyšívané židle 3
detail-provedeni-senzorove-sklokeramicke-indukcni-varne-desky
legokitchen
Kolekce kuchyní 2009 od KicheConcept 4
kuchyne-koryna-aroma4
Caso SlimLine 3400
Kolekce kuchyní 2009 od KicheConcept 5
quooker
vestavne-spotrebice-whirlpool-01
obklady-do-kuchyne-savana5
10_retus kopie
oresi-kuchyne-avorno-0000
oresi-kuchyne-avornomix-d-0000
obklady-do-kuchyne-savana2
kuchyne-koryna-aroma2
oresi-kuchyne-avornomix-0000
zidle-logerot-6
Vyšívané židle 6
vlozeny drez_foto
kuchyne-koryna-aroma6
plne-automaticky-kavovar-pro-pripravu-dvou-salku-kavy-s-funkci-tvorby-pary
obklady-do-kuchyne-savana10
zidle-logerot-4
kuchyne-koryna-aroma3
Caso Master P3
Caso Basic 3402
Caso basic 2002
Moderní kuchyně od Doimo Cucine 1
kuchyne-koryna-aroma5
legokitchen3
Caso Comfort 3400
legokitchen2
c_1
Caso Chef 3400
moderni-kuchyne-koryna-2
moderni-kuchyne-koryna-4
Moderní kuchyně od Doimo Cucine 2
oresi-kuchyne-avorno-d-0000
Kolekce kuchyní 2009 od KicheConcept 2
obklady-do-kuchyne-savana1
oresi-kuchyne-avorno-d-0001
moderni-kuchyne-koryna-6
moderni-kuchyne-koryna-1
zidle-logerot-2
detail-provedeni-sklokeramicke-indukcni-varne-desky
maxx_29
Caso Eco 2000
obklady-do-kuchyne-savana7
maax 7
stul-rodam-2
miele-multifunkcni-otocne-volice
Caso Eco 3400
Caso D21 black
stul-rodam-3
dalsi-mozna-varianta-pripevneni-kavovaru-na-zed
vestavne-spotrebice-whirlpool-03
klasicky-resena-sestava-kuchyne-patri-k-osvedcenym-modelum-kuchyne
obklady-do-kuchyne-savana6
kuchyne-koryna-aroma7
Kolekce kuchyní 2009 od KicheConcept 1
zidle-logerot-3
moderni-kuchyne-koryna-5
Caso Comfort 2000 balck
moderni-kuchyne-koryna-3
kuchyn34
maax 6
Caso Slim Line 2000
Caso Chef 2000
moderni-kuchyne-koryna-7
stul-rodam-4
Kolekce kuchyní 2009 od KicheConcept 6
Vyšívané židle 4
Caso C32
Moderní kuchyně od Doimo Cucine 3
oresi-kuchyne-avornomix-d-0001
Vyšívané židle 2
Kolekce kuchyní 2009 od KicheConcept 3
maxx_28
obklady-do-kuchyne-savana8
ergonomie-kuchyne-1
Moderní kuchyně od Doimo Cucine 4
mikrovlnna-trouba-se-stava-nepostradatelnou-soucasti-moderni-kuchyne
Vyšívané židle 1
obklady-do-kuchyne-savana3
zidle-logerot-5
Caso Blue Two
Caso D21 white
obklady-do-kuchyne-savana9
stul-rodam-1
atraktivni-design-trouby-jiz-nutne-nemusi-respektovat-pravouhle-steny

Vyhledávání ve fotogaleriích

Barva kuchyně

Části kuchyně

Typ kuchyně

Vyberte si svůj kraj:

NÁVRH KUCHYNĚ ZDARMA!

Navrhneme Vám kuchyni Vašich snů! Nechte nám na sebe kontakt. V nejbližším možném termínu Vám zavoláme a domluvíme se s Vámi na osobní schůzce v jedné z našich prodejen.
Odkud jste (okres): *
Vaše jméno a příjmení: *
Váš email: *
Váš telefon: *
Chci zasílat i další akční nabídky, SOUTĚŽE a informace

Nejnovější

jídelní židle 68
jídelní židle 75
jídelní židle 84
jídelní židle 86
07
04

Nejčtenější